Czy warto wykupować ubezpieczenie turystyczne?

bilet lotniczy ubezpieczenie turystyczne

Gwarancja otrzymania pomocy medycznej w każdym miejscu

Choroba nie wybiera czasu, możemy więc zachorować także w czasie wspaniale zapowiadającego się urlopu. Wypoczywając na terenie jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej nie będziemy mieli dużego problemu. Dostęp do najbardziej podstawowych usług zapewnia nam Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ale karta ta nie zapewnia nam takiej pomocy poza krajami Unii, w Tunezji, czy w Egipcie. Stąd wyjeżdżając poza kraje unijne, wykupmy ubezpieczenie turystyczne. Nawet nagła choroba nie zepsuje nam pobytu i nie narazi na wysokie koszty. Niezbędną pomoc medyczną otrzymamy za darmo – zapłaci za nią nasz ubezpieczyciel.

Koszty transportu medycznego

Nawet posiadając kartę EKUZ za transport medyczny do Polski będziemy musieli zwrócić z własnych środków. Jego koszty mogą być olbrzymie, w przypadku ubezpieczenia turystycznego zwrot kosztów transportu pokryty zostanie z ubezpieczenia.

Akcje poszukiwawcze i ratownicze

W Polsce ratownicy górscy udzielają pomocy bezpłatnie. Jednak zarówno na terenie Słowacji, Czech i krajów Europy Zachodniej koszty tego typu akcji zwraca osoba, która skorzystała z pomocy ratowników. Koszty te są bardzo wysokie, ich wysokość może przekraczać nasze możliwości finansowe. Posiadając prywatne ubezpieczenie koszty akcji pokryje ubezpieczyciel.

Kradzież bagażu i sprzętu

Sprzęt turystyczny, czy bagaż mogą zniknąć jeszcze zanim dotrzemy do celu swojej podróży. W takiej sytuacji bez polisy ubezpieczeniowej będziemy zmuszeni albo odwołać wyjazd, albo kupić nowy sprzęt i skradzione rzeczy osobiste. Posiadając polisę koszty zakupu nowego sprzętu i rzeczy osobistych zostaną pokryte z polisy.

Sytuacji, kiedy ubezpieczenie turystyczne może nam się przydać jest znacznie więcej.

globe trotter 1828079 1280

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *