logo

Co zabrać ze sobą na plażę idąc z dzieckiem?

kalafior Aktualności, Nad morzem, Poradnik 20 marca 2023 0
post-image

Lato to czas, kiedy większość  z nas wyjeżdża na urlopy, częstym wyborem Polaków na miejsce spędzania wakacji jest Bałtyk i spędzanie czasu na plaży. Jeśli jesteś rodzicem, który planuje spędzić dzień na plaży ze swoim dzieckiem, to dobrze wiedzieć, co zabrać ze sobą. W tym artykule dowiesz się, jakie rzeczy powinny znaleźć się na Twojej liście pakowania, aby dzień na plaży był bezpieczny, zabawny i relaksujący.

Co powinienem wziąć na plażę?

 1. Parasol lub namiot plażowy
 2. Ręczniki plażowe
 3. Krem z filtrem
 4. Okulary przeciwsłoneczne
 5. Kapelusz lub czapka
 6. Woda pitna
 7. Zimne jedzenie i przekąski
 8. Zabawki na plażę
 9. Koc piknikowy
 10. Torba plażowa
 11. Lekarstwa i środki przeciwbólowe
 12. Kostium kąpielowy
 13. Ręcznik i suche ubranie na zmianę
 14. Kamera lub smartfon do robienia zdjęć
 15. Portfel z pieniędzmi i dokumenty tożsamości

Plazowanie z dzieckiem co zabrac

Parasol lub namiot plażowy

Parasol lub namiot plażowy to absolutna konieczność, jeśli planujesz spędzić dzień na plaży z dzieckiem. Ochroni Was przed szkodliwymi promieniami UV i zapewni cień, w którym będziecie mogli odpocząć i zjeść posiłek.

Ręczniki plażowe

Nie zapomnij zabrać ze sobą ręczników plażowych, które przydadzą się zarówno do schnięcia po kąpieli, jak i do wygodnego leżenia na plaży.

Krem z filtrem

Krem z filtrem to kluczowy element Twojej listy pakowania, zwłaszcza jeśli planujesz spędzić dzień na słońcu. Pamiętaj, aby nakładać go co 2-3 godziny i zawsze po kąpieli.

Okulary przeciwsłoneczne i kapelusz

Okulary przeciwsłoneczne i kapelusz to kolejne elementy, które pomogą ochronić Wasze oczy i skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Woda pitna

Nie zapomnij zabrać ze sobą wystarczającej ilości wody pitnej, aby uniknąć odwodnienia. Dzieci często zapominają o piciu wody podczas zabawy na plaży, więc ważne jest, aby stale przypominać im o konieczności picia.

Zimne jedzenie i przekąski

Zimne jedzenie i przekąski to idealne rozwiązanie na plażę, ponieważ nie trzeba ich podgrzewać i można je łatwo przech

ować w lodówce. Zabierz ze sobą kanapki, owoce, warzywa, soki i wodę kokosową.

Zabawki na plażę

Nie ma nic lepszego dla dziecka niż zabawa na plaży. Zabierz ze sobą kilka zabawek na plażę, takich jak piłka, frisbee, rakiety do badmintona, łopatki do kopania piasku i kubki do zabawy w wodzie.

Niezbednik na plaze

Koc piknikowy

Koc piknikowy to świetna opcja, jeśli chcesz spędzić czas na pikniku lub po prostu odpocząć na plaży. Zabrać go możesz w dowolnym rozmiarze, ale najlepiej wybierz taki, który łatwo się składa i zajmuje mało miejsca.

Torba plażowa

Torba plażowa to niezbędny element, który pomieści wszystkie potrzebne rzeczy. Wybierz torbę z solidnego materiału i zabezpieczeniem przeciwko wilgoci, aby nie przemokła w kontakcie z piaskiem czy wodą.

Lekarstwa i środki przeciwbólowe

Nie zapomnij zabrać ze sobą podstawowych lekarstw, takich jak środki przeciwbólowe, plastersy i maść na ukąszenia owadów. Nikt nie chce być chory czy ranny podczas wakacji, ale lepiej dmuchać na zimne.

Kostium kąpielowy, ręcznik i suche ubranie na zmianę

Jeśli planujesz kąpiel w oceanie, upewnij się, że masz ze sobą kostium kąpielowy, ręcznik i suche ubranie na zmianę. Nic nie jest gorsze niż siedzenie w mokrym stroju przez resztę dnia.

Kamera lub smartfon do robienia zdjęć

Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu lub smartfona, aby uwiecznić piękne chwile spędzone na plaży z dzieckiem. Zdjęcia będą wspaniałą pamiątką z wakacji.

Co zabrac na plazowanie z dzieckiem

Portfel z pieniędzmi i dokumenty tożsamości

Zawsze miej ze sobą portfel z pieniędzmi i dokumentami tożsamości, takimi jak dowód osobisty czy paszport. W razie potrzeby zawsze będziesz miał dostęp do niezbędnych dokumentów i pieniędzy.

Spędzenie całego dnia na plaży z dzieckiem może być niesamowitym przeżyciem, pod warunkiem, że pomyślisz o wszystkich niezbędnych rzeczach. Upewnij się, że masz parasol lub namiot plażowy, ręczniki plażowe, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub czapkę, wodę pitną, zimne jedzenie i przekąski, zabawki na plażę, koc piknikowy, torbę plażową, lekarstwa iśrodki przeciwbólowe, kostium kąpielowy, ręcznik i suche ubranie na zmianę, kamerę lub smartfon do robienia zdjęć oraz portfel z pieniędzmi i dokumentami tożsamości. Będąc dobrze przygotowanym, możesz skupić się na zabawie z dzieckiem i cieszyć się piękną pogodą i widokami.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Sinice nad morzem

Sinice nad Bałtykiem – Dowiedz się czym są, czy można się kąpać, gdy występują i jak wpływają na ekosystem?

19 marca, 2023
Hotel golebiewski Mikolajki

Najlepsze hotele na Mazurach – zrelaksuj się w towarzystwie natury i luksusu

24 marca, 2023
Wyświetlenia: 116

WPADAJ CZĘŚCIEJ!

Zgłębiaj z nami informacje o turystyce i podróżowaniu w Polsce jak i zagranicą. Odkrywaj ciekawe miejsca i korzystaj z podpowiedzi co warto zobaczyć i dokąd wyruszyć.