logo

Najlepsze parki rozrywki w Europie

simplie Aktualności, Atrakcje, Za granicą 9 kwietnia 2022 1
post-image

Niesamowite parki rozrywki rozsiane są po całym świecie, ale łączy je jedno – zapewniają ogromną dawkę adrenaliny i wrażeń zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jest to świetny pomysł na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, dlatego miejsca te przyciągają tłumy chętnych na przejażdżkę oszałamiająco szybkimi rollercoasterami, karuzelami, kolejkami górskimi, a nawet oferują parki wodne i różnego rodzaju przedstawienia. Okazuje się, że wcale nie trzeba lecieć na inny kontynent, żeby doświadczyć takich atrakcji. Poniżej znajduje się lista najlepszych parków rozrywki, zlokalizowanych w Europie.

carousel 226687 1280

Disneyland Park, Francja

Bez wątpienia, jest to nie tylko najpopularniejszy, ale także największy park rozrywki w Europie. To miejsce, w którym miłośnicy bajek Disneya doświadczą niezapomnianych wrażeń. Po parku spaceruje Myszka Mickey, Kaczor Donald i wiele innych uwielbianych postaci, znanych z bajek Disneya. Disneyland złożony jest z tematycznych krain, m.in. Dzikiego Zachodu, Przygody czy Odkryć i Kosmosu. Największy lunapark w Europie przyciąga rokrocznie miliony turystów, a jego położenie pod Paryżem jeszcze bardziej zachęca do odwiedzin. To miejsce, w którym świetnie odnajdą się rodziny z dziećmi i wszyscy chcący wrócić na chwilę do lat dzieciństwa.

Europa Park, Niemcy

Najlepszy park rozrywki w Europie według wielu mieści się u naszych zachodnich sąsiadów. Położony w niemieckim Rust Europa Park, to bardzo dynamicznie rozwijające się miejsce. Rozłożone jest na powierzchni niemalże 100 hektarów, co zapewnia mnóstwo atrakcji dla każdego. Co ciekawe, na terenie parku znajduje się kilkanaście krain związanych z europejskimi krajami. Wśród atrakcji na
wyróżnienie zasługuje 13 rollercoasterów, różniących się wysokością, a co za tym idzie także stopniem zapewnianych emocji. Dzięki temu mogą korzystać z nich zarówno młodsi goście, jak i ci starsi, spragnieni mocnych wrażeń. Europa Park to gigantyczny kompleks, w którego skład wchodzą hotele, kemping, a nawet restauracja z gwiazdką Michelin.

Tivoli Gardens, Dania

Ogrody Tivioli, położone w Danii, są jednym z najstarszych i oryginalniejszych parków rozrywki. W skład atrakcji wchodzi m.in. karuzela o wysokości 60 metrów z pięknym widokiem, a także drewniana kolejka górska, powstała w 1914 roku. Park położony w Kopenhadze stanowi jedną z obowiązkowych atrakcji miasta. Można zwiedzić same ogrody lub skorzystać z licznych atrakcji, ponadto często organizowane są tam koncerty i różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Miejsce to cechuje większy spokój niż często oblegany przez turystów Disneyland, więc spodoba się gościom, szukającym odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Energylandia, Polska

Parki rozrywki w Europie to nie tylko Disneyland. Energylandia to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący 123 atrakcje, które znajdują się na obszarze 70 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Położony w Zatorze, niedaleko Katowic, co roku ściąga tłumy turystów, chcących poczuć dreszczyk adrenaliny. To miejsce w sam raz na wyjazd z dziećmi, ale również na aktywny dzień ze znajomymi. Największe atrakcje tego miejsca to Hyperion Mega Coaster, osiągający prędkość 142 km/h i wysokość 77 metrów oraz Speed Water Coaster, w którym można ochłodzić się i zrelaksować w upalne dni. Nie zapomniano o najmłodszych i z myślą o nich stworzono magiczną i przyjazną dzieciom Bajkolandię.

Napisz nam co o tym myślisz

 • Rozrywka rozrywką, a co z ludźmi którzy musza mieszkać w pobliżu takich atrakcji? Całe szczęście, że są to na ogół małe mieściny i można w nich chociaż dostać pracę dzięki takim hałasującym rozrywkom…

 • Komentarz

  Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

  Zwierzeta nad baltykiem

  Fauna Bałtyku – prawdziwy raj dla wielbicieli nadmorskiej natury

  1 stycznia, 2022
  plaże pomorskie

  7 obiektów noclegowych blisko morza w woj. pomorskim

  19 maja, 2022
  Wyświetlenia: 117

  WPADAJ CZĘŚCIEJ!

  Zgłębiaj z nami informacje o turystyce i podróżowaniu w Polsce jak i zagranicą. Odkrywaj ciekawe miejsca i korzystaj z podpowiedzi co warto zobaczyć i dokąd wyruszyć.