logo

Ferie na Kaszubach

post-image

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Dla niektórych województw, takich jak podkarpackie, pomorskie, śląskie, łódzkie czy lubelskie, rozpoczną się one już 16 stycznia 2023 roku. Wtedy też uczniowie będą mogli korzystać z przerwy zimowej.

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Dla niektórych województw, takich jak podkarpackie, pomorskie, śląskie, łódzkie czy lubelskie, rozpoczną się one już 16 stycznia 2023 roku. Wtedy też uczniowie będą mogli korzystać z przerwy zimowej. Jak doskonale wiadomo, już od wielu lat niekoniecznie udaje nam się cieszyć zimową aurę i korzystać z uroków tej pory roku, ale jeżeli dobrze wybierzemy, niewątpliwie mogą to okazać się dwa tygodnie intensywnego wypoczynku i oderwania się od rzeczywistości. W dzisiejszym tekście zaproponujemy kilka ciekawych rozwiązań na fantastyczne spędzenie czasu. Zachęcamy do lektury.

Kiedy zaczynają się ferie?

Wspomnieliśmy już o tym, że w Polsce ferie zimowe rozpoczynają się 16 stycznia. Wtedy też wyżej wymienione województwa, czyli lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie oraz śląskie udaje się na zasłużony odpoczynek aż do 29 stycznia. Uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, ferie zimowe mogą planować na 23 stycznia do 5 lutego. Z kolei od 30 stycznia do 12 lutego uczniowie wszystkich szkół województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego udają się na zimowy odpoczynek. Ostatnia tura ferii zimowych przypada na czas od 13 do 26 lutego. Wtedy też ferie zimowe przypadają dla uczniów województwa zachodniopomorskiego, opolskiego, mazowieckiego oraz dolnośląskiego.

Jak spędzić ferie zimowe?

Warto na początek wspomnieć o tym, że ferie zimowe dotyczą szkół podstawowych oraz starszych. Przedszkolaki co prawda mogą udać się na ferie, ale warto wiedzieć o tym, że w placówkach prowadzone są dyżury, co oznacza, że dzieci mogą uczęszczać na prowadzone zajęcia w normalnym toku. Niewątpliwie takie rozwiązanie dla rodziców dzieci najmłodszych jest ogromnym udogodnieniem, gdyż jak wiadomo, nie zawsze będą mogli oni otrzymać upragniony urlop i zdecydować się na spędzenie go właśnie w tym czasie, kiedy dane województwo rozpoczyna zimowy czas odpoczynku.

Oczywiście pomysłów na spędzenie ferii jest całe mnóstwo. Warto jednak mieć świadomość tego, że zaplanowanie ferii dla dzieci bez względu na ich wiek, to naprawdę trudne zadanie. Wydawać by się mogło, że o tej porze roku śnieg powinien towarzyszyć nam jeszcze przez długie tygodnie, ale sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dodatnia temperatury sprawiają, że nie do końca możemy cieszyć się chłodną aurą i zimowym szaleństwem. Jak więc zatem zadbać o to, by dzieci się nie nudziły?

O ile młodzież może świetnie zorganizować sobie czas lub warto wysłać je na różnego rodzaju obozy, o tyle dzieci młodsze wymagają większego zaangażowania i opieki. Najlepszym rozwiązaniem byłoby spędzenie czasu wspólnie i jednocześnie zadbanie o odpoczynek. Jak doskonale wiadomo, musimy również na ten cel przygotować odpowiedni budżet.

Domki na Kaszubach, czyli doskonały pomysł na ferie zimowe

Kaszuby z pewnością wielu osobom kojarzą się z nadmorskim klimatem. Nic w tym dziwnego, gdyż właśnie w tym regionie możemy podziwiać zachwycające plaże i jeziora, cieszyć się zróżnicowanymi widokami, a także zachłysnąć się tutejszym klimatem pełnym tradycji i historii. O ile Kaszuby chętnie wybieramy na okres wakacyjne, o tyle nie zdajemy sobie sprawy z tego, że będą one także doskonałym miejscem do spędzenia tutaj ferii zimowych. oczywiście w przypadku nastolatków czy rodzin z dziećmi, warto zdecydować się na różnego rodzaju obozy zimowe. Nawet miłośnicy nart, snowboardu, czy zimowego szaleństwa z powodzeniem znajdą tutaj doskonałe rozrywki bez względu na panującą pogodę. Naturalnie z powodzeniem uda nam się znaleźć tutaj wiele ciekawych rozrywek, które sprawdzą się w sytuacji, gdy zima w pełni, a także będą doskonałym wyborem na czas, gdy na zewnątrz panują dodatnie temperatury. Kluczowe jednak jest to, by wybrać odpowiednie miejsce noclegowe. Największym zainteresowaniem i z pewnością doskonałą atrakcją dla wielu osób będą domki na Kaszubach. Warto jednak dokładnie zapoznać się z pełną ofertą interesujących nas miejsc, by wybrać możliwie jak najlepiej. Niejednokrotnie domki na Kaszubach mogą być położone z dala od kluczowych i centralnych miejsc dotyczących atrakcji tego regionu, ale niepodważalny klimat między brzozowymi lasami i w niedalekim oddaleniu od miasta pozwoli nam na pełen odpoczynek i zregenerowanie się na tle przyrody. Możemy tutaj liczyć również na to, że uda nam się przyjechać na taki wypoczynek z naszym pupilem, korzystać z sauny znajdującej się w takich lokalizacjach i tak dalej.

Podsumowanie

Ferie zimowe spędzone na Kaszubach mogą przynieść nam wiele a te akcji. Oczywiście bez względu na to, czy sprawa dotyczy dzieci najmłodszych, czy nieco starszych, region ten jest doskonałym miejscem na podziwianie przyrody, odkrywanie tutejszej historii i zapoznanie się z tradycją kultywowaną po dziś dzień.

Napisz nam co o tym myślisz

 • Przyjazd tutaj z dziećmi na ferie to był najlepszy pomysł ostatnich lat. Wszyscy zadwoleni, wbrew pozorom – było co robić i udało się odpocząć. Polecam.

 • Komentarz

  Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

  Paryz Francja

  Atrakcje turystyczne Paryża – wszystko, co warto odwiedzić w stolicy Francji

  11 stycznia, 2023
  Kolejka kasprowy wierch atrakcje turystyczne

  Kolejka linowa na Kasprowy Wierch – popularna atrakcja w Tatrach

  21 stycznia, 2023
  Wyświetlenia: 167

  WPADAJ CZĘŚCIEJ!

  Zgłębiaj z nami informacje o turystyce i podróżowaniu w Polsce jak i zagranicą. Odkrywaj ciekawe miejsca i korzystaj z podpowiedzi co warto zobaczyć i dokąd wyruszyć.