logo

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch – popularna atrakcja w Tatrach

kalafior Aktualności, Atrakcje, W górach 21 stycznia 2023 1
post-image

Kasprowy Wierch to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Położony w pięknym paśmie Tatr, oferuje wspaniałe widoki na okolicę, co czyni go idealną przestrzenią zarówno do pieszych wędrówek, jak i jazdy na nartach. Dzięki kolejce linowej turyści mogą jeszcze łatwiej dostać się na Kasprowy Wierch.

Wyciąg linowy jest częścią ambitnego projektu, który ma na celu zwiększenie dostępności Kasprowego Wierchu dla turystów z całego świata. Kolejka linowa jest w stanie przewieźć do 400 pasażerów jednocześnie i tym samym zapewnić turystom łatwy sposób dotarcia do tego wspaniałego miejsca, bez żadnych kłopotów i trudności. Podróż trwa tylko 10 minut i zapewnia po drodze spektakularne widoki. Koszt przejazdu jest również stosunkowo niski, co czyni go przystępną opcją dla osób podróżujących z ograniczonym budżetem. 

Lokalizacja – Tatry, Polska 

Polskie Tatry to majestatyczny i budzący podziw cel podróży. Położone w południowej części kraju góry oferują odwiedzającym wyjątkową okazję do poznania ich oszałamiającego piękna przyrody, które pasażerowie kolejki na Kasprowy mogą podziwiać podczas podróży na wysokość ponad 2000 metrów nad poziomem morza.

Gorale

Historia: Zbudowany w 1936 roku

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch to symbol Polski. Zbudowany w 1936 roku, przez dziesięciolecia był ostoją regionu i nadal jest ważnym celem turystycznym. Licząca blisko 4 km kolejka linowa została zbudowana przez inżynierów z Centralnego Urzędu Obsługi Ruchu Turystycznego w ramach szeroko zakrojonych działań na rzecz poprawy dostępu do Tatr. Budowa trwała dwa lata i kosztowała wówczas ok. 35 mln zł; dziś jest wyceniany na ponad 150 mln zł. W 2007 roku kolejka przeszła modernizację, w wyniku której, między innymi zwiększono prędkość, zmieniono napęd wagonu, zwiększono ilość lin nośnych, podwyższono podpory, zmieniono aranżację na stacjach oraz wagony kolejki na takie o większej pojemności pasażerów. 

Kolejka Kasprowy wierch

Źródło: wikipedia.pl autor: Walther

Linia kolejki linowej składa się z dwóch odcinków – jednego z Kuźnic na Kasprowy Wierch i drugiego z dolnej stacji Kuźnice przez Kasprowy Wierch. Podróż trwa średnio około 10 minut, z przepięknymi widokami na Tatry Wysokie na całej jej długości. 

Przejazd kolejką to nie lada atrakcja – widoki są tu jak z bajki

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch to emocjonujące przeżycie dla miłośników przygód. Oferuje wspaniałe widoki na polskie Tatry – jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Europie. To niesamowity sposób na zdobycie szczytu z zapierającym dech w piersiach emocjami.

Kolejka na kasprowy wierch wagonik

źródło: wikipedia.pl, autor: EMeczKa

Podróż kolejką linową rozpoczyna się na stacji Kuźnice, położonej u podnóża gór i trwa ona ok 10 – 15 minut. W tym czasie będziesz mógł podziwiać spektakularne widoki alpejskich łąk i ośnieżonych szczytów, a także lasów i wąwozów poniżej. 

Panoramiczny widok na góry

Wycieczka na Kasprowy Wierch w Polsce to przeżycie jak żadne inne. Na ten szczyt górski można dostać się kolejką linową z pobliskiego Zakopanego. 

W pogodne dni odwiedzający mogą podziwiać wspaniałe widoki ośnieżonych szczytów rozciągających się aż po Słowację i Węgry; podczas gdy w pochmurne dni mogą być otoczone mgłą, a nawet opadami śniegu w niektórych miejscach. 

Widok z Kolejki na kasprowym wierchu

źródło: wikipedia.pl autor: Opioła Jerzy

To najpopularniejsza kolejka w Polskich górach – każdy turysta powinien choć raz się nią przejechać

Położony w Tatrach Kasprowy Wierch słynie z zapierających dech w piersiach widoków i aktywności na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy szukasz romantycznego wypoczynku, czy przygody z rodziną i przyjaciółmi, ta kolejka linowa ma coś dla każdego. Wyciąg zabiera turystów na wysokość 1918 metrów, gdzie można podziwiać zachwycający krajobraz lub wziąć udział w szeregu atrakcji, takich jak piesze wędrówki, kolarstwo górskie, spacery na łonie natury i jazda konna. Dla spragnionych bardziej swobodnego wypoczynku przygotowano wyciąg narciarski, który zabierze gości na piękne łąki i trasy narciarskie oraz do restauracji serwujących dania kuchni regionalnej. 

Napisz nam co o tym myślisz

 • Pamiętam jak jeździłem nią jakieś 30 lat temu. To dopiero wspomnienia…

 • Komentarz

  Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

  Domki na kaszubach

  Ferie na Kaszubach

  20 stycznia, 2023
  Pole namiotowe

  Co zabrać pod namiot – lista niezbędnych rzeczy

  1 lutego, 2023
  Wyświetlenia: 127

  WPADAJ CZĘŚCIEJ!

  Zgłębiaj z nami informacje o turystyce i podróżowaniu w Polsce jak i zagranicą. Odkrywaj ciekawe miejsca i korzystaj z podpowiedzi co warto zobaczyć i dokąd wyruszyć.