logo

Raj dla wędkarzy na Mazurach – najlepsze łowiska prywatne

kalafior Aktualności, Atrakcje, Na mazurach 16 września 2023 0
post-image

Mazury to raj dla miłośników wędkarstwa, gdzie każdy róg jeziora i zakątek rzeki kryje w sobie niezwykłe tajemnice i niezapomniane przygody. Te magiczne tereny w Polsce przyciągają wędkarzy z całego kraju i nie tylko. Jeśli jesteś pasjonatem wędkowania, to Mazury to miejsce, które musisz odwiedzić. W naszym artykule przybliżymy Ci niektóre z najlepszych łowisk na Mazurach, opierając się na informacjach znalezionych w sieci. Dowiesz się, gdzie można znaleźć największe okazy ryb, jakie gatunki można tu spotkać, oraz jakie są najlepsze porady dla początkujących i doświadczonych wędkarzy. Przygotuj się na niezapomnianą wędkarską podróż po magicznych wędkarskich Mazurach.

Łowisko Mario: Mazurski Raj dla Wędkarzy

Łowisko Mario Mazury

Źródło: rtw.org.pl/

Odkryj niezwykłe Łowisko Mario, stworzone z myślą o miłośnikach wędkowania na malowniczych Mazurach. To miejsce, gdzie ryby mazurskie rozkwitają w pięknym stawie o powierzchni 2,5 ha i głębokości 5 m. Woda tego zbiornika gości ryby takie jak:

 • karpie,
 • szczupaki,
 • amury,
 • okonie,
 • pstrągi,
 • węgorze,
 • tołpygi,
 • płocie,
 • krasnopióry,
 • liny,
 • miętusy,
 • leszcze,
 • krąpy,
 • ukleje.

Nagrodzone jako Najlepsze Łowisko Mazur

Łowisko Mario to miejsce, które zdobyło uznanie wśród wędkarzy i ekspertów. Dwukrotnie zostało uhonorowane tytułem „Najlepszego Łowiska Wędkarskiego” przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie”.

Kulinarna podróż i atrakcje

Przy samym łowisku znajduje się tawerna, w której serwowane są smaczne potrawy kuchni regionalnej, staropolskiej oraz dania z różnych zakątków świata. To idealne miejsce na kulinarne rozkosze po wyczerpującym dniu wędkowania.

Rodzinna Przygoda na Mazurach

Łowisko Mario to także doskonałe miejsce dla rodzin. Z placem zabaw dla dzieci i miejscem do przygotowania ogniska, tworzy idealne warunki dla wspólnego spędzania czasu. Wokół łowiska znajdziesz zadaszone stanowiska wędkarskie, stoły i ławki, które zapewnią wygodę i relaks podczas pobytu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Łowisku Mario lub skontaktować się z nimi, możesz odwiedzić ich stronę internetową tutaj lub skorzystać z danych kontaktowych:

Lokalizacja i kontakt

 • Województwo: warmińsko-mazurskie
 • Miejscowość: Giżycko/Gajewo
 • Adres: Pomidorowa, 20
 • Telefon: 501180551
 • E-mail: mjablonski@onet.eu

Łowisko Sterławki – wędkarski raj na 12 hektarach

Łowisko sterławki na mazurach

Źródło: nicelocal.pl

Odkryj Łowisko Sterławki, prywatne łowisko w samym sercu natury, gdzie ryba jest niezmiernie obfita. Rozległy obszar o powierzchni 12 hektarów gwarantuje doskonałą rozrywkę, jednocześnie zapewniając spokój i odpowiedni dystans dla każdego wędkarza.

Różnorodność ryb na Twoim wędkarskim haku

Łowisko Sterławki zachwyca różnorodnością ryb, które możesz tutaj spotkać. Zarówno „karpiarze” jak i spiningiści znajdą tu wyzwania dla siebie. Przygotuj się na pojedynek z takimi gatunkami ryb jak:

szczupak, sandacz, okoń i węgorz – prawdziwymi drapieżnikami łowiska,

oraz karp, karaś, płotka, krasnopiórka, leszcz, lin – rybami „białymi”.

Obiecujemy mnóstwo ryb, udane połowy i niezapomniane emocje.

Regulamin i Cennik

Przybywając na łowisko, prosimy o kontakt z gospodarzem łowiska pod numerem telefonu 502 345 296. Dla wygody wszystkich gości, prosimy o pozostawienie samochodu na wyznaczonym miejscu parkingowym. Na terenie łowiska obowiązuje wymiar ochrony zgodny z przepisami Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW).

Cennik pobytu na Łowisku Sterławki prezentuje się następująco:

 • Wędkarz z jedną wędką: 20 zł
 • Dodatkowa wędka: 15 zł

Cennik złowionych ryb:

 • Karp: 10 zł za każdy kilogram
 • Płoć, karaś, leszcz: 5 zł za każdy kilogram
 • Okoń: 12 zł za każdy kilogram
 • Lin, amur, szczupak: 15 zł za każdy kilogram
 • Sandacz, jesiotr: 25 zł za każdy kilogram
 • Węgorz: 50 zł za każdy kilogram

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę

Łowisko Sterławki to miejsce, gdzie wędkarze odnajdą prawdziwą pasję i przyjemność. Serdecznie zapraszamy do organizacji zawodów wędkarskich, a także grup zorganizowanych, które chcą doświadczyć niezwykłego uroku tego miejsca.

Łowisko wędkarskie Robinson w sercu Mazur – raj dla miłośników natury

Łowisko robinson na mazurach

Źródło: lowiskorobinson.pl

W okolicach mazurskich lasów i zieleni rozpościera się malownicze Łowisko Wędkarskie o powierzchni około 4 hektarów. To miejsce, gdzie każdy wędkarz odnajdzie swoje wędkarskie marzenia, dzięki obfitości ryb, spokojowi i naturalnemu pięknu.

Bogactwo Ryb i Ekologiczna Hodowla

W akwenie łowiska kryją się różnorodne gatunki ryb, w tym karpie, amury, karasie, liny oraz szczupaki. Co wyróżnia to miejsce na tle innych to ekologiczna hodowla ryb, co jest rzadkością na polskim rynku. Tu dba się o jakość i czystość wody oraz podłoża, co ma znaczenie szczególnie dla ryb karpiowatych. Ryby te odżywiają się ekologicznym jedzeniem, takim jak jęczmień, pszenica, żyto, groch i kukurydza, co wpływa na ich wyjątkowy smak.

Zagęszczenie ryb jest tutaj znacznie niższe niż w tradycyjnych stawach hodowlanych, co przekłada się na wyższy poziom dobrostanu ryb. W Łowisku Wędkarskim nie używa się chemii ani konwencjonalnych leków, a antybiotyki stosuje się tylko w minimalnych ilościach.

Dodatkowe atrakcje na łowisku Robinson

Jeśli planujesz dłuższy pobyt, Łowisko oferuje komfortowy nocleg w nowo wybudowanym budynku usług turystycznych. Możesz wybrać spośród różnych rodzajów pokoi, wyposażonych w nowoczesne łazienki. Ponadto, możesz skosztować wędlin własnego wyrobu, takie jak szynki, kiełbasy, sery, dżemy i jajka od kur wolno biegających.

Łowisko Wędkarskie oferuje także wiele atrakcji, w tym salę bankietową o powierzchni 130 m2, gdzie można organizować wesela, imprezy integracyjne i inne okolicznościowe wydarzenia. Możesz także korzystać z łódek, rowerów wodnych i górskich, aby jeszcze bardziej odkryć piękno otaczającej przyrody.

Zapraszamy do łowiska wędkarskiego na Mazurach

To miejsce to nie tylko raj dla wędkarzy, ale także dla tych, którzy pragną odciąć się od miejskiego zgiełku i cieszyć się spokojem, śpiewem ptaków i wspaniałym klimatem na łowienie i zabawę.

Tęczowe Łowisko Wólka Orłowska – oaza spokoju na Mazurach

Tęczowe Łowisko Mazury

Źródło: teczowelowisko.pl

W sercu malowniczych Mazur, nad źródłami rzeki Łyny, zapraszamy Cię do Tęczowego Łowiska Wólka Orłowska. To miejsce pełne spokoju, położone na cichym akwenie o krystalicznie czystej, płynącej wodzie. Nasza agroturystyka to prawdziwe mazurskie siedlisko z długą tradycją, gdzie przyroda rozkwita w ekologicznie czystym środowisku.

O Łowisku

Tęczowe Łowisko to wyjątkowy zbiornik przepływowy, o powierzchni około 9 hektarów, położony zaledwie 12 kilometrów od Nidzicy. Otoczenie stanowi malownicze mazurskie lasy, a akwen jest regularnie zarybiany, co gwarantuje obfitość ryb. W tych krystalicznie czystych wodach żyją gatunki takie jak karp, amur, leszcz, lin, sum, sandacz, pstrąg, jesiotr, szczupak, węgorz i wiele innych. Wędkarze mogą wybierać między 90-metrowymi pomostami a brzegiem jeziora, a wśród ciszy i spokoju mogą cieszyć się wspaniałym relaksem na łonie natury.

Dla Wszystkich Poszukiwaczy Przygód

Tęczowe Łowisko to miejsce nie tylko dla wędkarzy. Dla tych, którzy szukają aktywności, mamy wiele do zaoferowania: grzybobranie, jazdy samochodem terenowym i quadami, kuligi z ogniskiem, polowania na dziką zwierzynę, jazda rowerami po malowniczym terenie oraz zwiedzanie okolicznych zabytków i dziedzictwa kulturowego. W okresie zimowym czekają na Ciebie także atrakcje takie jak jazda na skuterze śnieżnym, kuligi od 20 osób (po uzgodnieniu z właścicielami) oraz wędkowanie pod lodem.

Ceny i Godziny Łowienia

 • Osoba wędkująca: 20 zł za wejście jednorazowe (maksymalnie 2 wędki)
 • Osoba towarzysząca: 5 zł
 • Parking dla wędkarzy: Bezpłatny

Uwaga: Dzieci do lat 12 pod opieką osoby dorosłej, a opłata za wędkowanie dzieci jest zgodna z cenami.

Godziny czynne Łowiska: Od godziny 06:00 do 20:00

Ceny Ryb:

 • Karp: 20 PLN / kg
 • Lin: 20 PLN / kg
 • Karaś: 15 PLN / kg
 • Płoć: 15 PLN / kg
 • Okoń: 20 PLN / kg
 • Szczupak: 25 PLN / kg
 • Jesiotr: 40 PLN / kg
 • Sandacz: 35 PLN / kg
 • Leszcz: 15 PLN / kg
 • Amur: 20 PLN / kg

Tęczowe Łowisko Wólka Orłowska to miejsce, gdzie natura i aktywność spotykają się w harmonii, oferując wspaniałe doświadczenia zarówno wędkarzom, jak i miłośnikom przyrody.

Łowisko Zezuj – naturalny raj dla wędkarzy na Warmii 

Łowisko Zezuj Warmia

Źródło: zezuj.pl

Łowisko Zezuj jest ukrytym skarbem we wsi Zezuj, położonej nad górnym, źródłowym odcinkiem rzeki Pasłęki, w bliskim sąsiedztwie jeziora Wymój na terenie urokliwej Warmii. Ten 13-hektarowy staw otoczony lasami to miejsce, w którym natura i wędkarstwo łączą się w harmonii. Co więcej, na terenie łowiska znajdują się unikalne bagna z chronioną roślinnością, tworzące dodatkowy urok tego miejsca.

Różnorodność Ryb i Aktywne Wędkarstwo

Regularne zarybianie akwenu sprawia, że wędkarze mają tu szansę złowić różnorodne gatunki ryb o różnych wiekach i rozmiarach. To właśnie odróżnia Łowisko Zezuj od typowych stawów hodowlanych i małych łowisk. Wędkarze mogą tu cieszyć się wyjątkowymi wrażeniami i okazami.

Dla wygody gości istnieje możliwość wypożyczenia wędek z pełnym wyposażeniem, grilla oraz parasoli. Dla tych, którzy chcieliby pozostać na dłużej, dostępna jest również baza noclegowa w postaci gospodarstwa agroturystycznego.

Atrakcje na Łonie Natury

Łowisko Zezuj oferuje nie tylko wędkarzom, ale także miłośnikom przyrody szereg atrakcji. Można tu spędzać czas aktywnie, zwiedzając okoliczne lasy i zbierając grzyby, maliny i jagody. Dla dzieci dostępny jest plac zabaw z huśtawkami i piaskownicą.

Łowienie ryb to nie tylko indywidualny sport. Łowisko Zezuj oferuje możliwość organizacji firmowych wydarzeń plenerowych, zawodów wędkarskich, kuligów z ekologicznym wyżywieniem oraz przejażdżek quadami.

Cały obiekt jest monitorowany przez kamery i pod stałym nadzorem ochrony, a parking pomieści znaczną liczbę samochodów.

Dojazd do łowiska Zezuj

Współrzędne GPS: 53.639416, 20.363417. Adres podany w danych kontaktowych prowadzi do właściciela, gdzie należy się zgłosić. Łowisko Zezuj znajduje się niedaleko, w kierunku południowym.

Łowisko Zezuj to idealne miejsce dla wędkarzy i miłośników przyrody, którzy chcą cieszyć się spokojem, pięknem natury i bogactwem ryb.

Łowisko „Dwa Stawy” – prywatny staw w sercu Warmii

Łowisko 2 stawy

Zapraszamy Państwa do Łowiska „Dwa Stawy,” gdzie czeka na Was niezapomniane doświadczenie wędkarskie. Nasze łowisko oferuje dostęp do dwóch zarybionych stawów oraz możliwość rozpalenia ogniska lub grilla. Rozległy teren o powierzchni 5 hektarów zapewnia prywatność i swobodę. Położone jest w niedalekiej odległości od Pasłęka, Ornety, Elbląga i Morąga, co czyni je idealnym miejscem dla miłośników wędkarstwa.

Różnorodność Ryb

W naszych stawach możecie łowić różnorodne gatunki ryb, w tym karp, amur, jesiotr, szczupak, sandacz, tołpyga, lin, i japonka. To doskonałe miejsce, aby próbować swoich sił w połowie różnych gatunków ryb i doskonalić swoje umiejętności wędkarskie.

Cennik

 1. Opłata za wędkowanie:
  • 1 wędka: 15 zł
  • 2 wędki: 25 zł
 2. Opłata nocna:
  • 1 wędka: 25 zł
  • 2 wędki: 40 zł
 3. Każda kolejna wędka: 10 zł
 4. Dobowa opłata za namiot: 30 zł
 5. Opłata za ognisko/grill: 20 zł
 6. Osoby towarzyszące: 5 zł

Kontakt i Rezerwacje

Przed przybyciem na nasze łowisko prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 505-329-710 lub 731-914-518. Będziemy mieli przyjemność odpowiedzieć na Wasze pytania i pomóc w zorganizowaniu wspaniałego dnia wędkarskiego.

Adres Łowiska

Łowisko „Dwa Stawy” znajduje się w miejscowości Ząbrowiec 81, będącej częścią malowniczej Warmii. Tuż obok serca natury i doskonałego wędkarstwa. Przyjdźcie i doświadczcie magii wędkowania w „Dwa Stawy”!

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Twierdza Boyen Giżycko

Twierdza Boyen w Giżycku – historia i odnowienie

4 czerwca, 2023
Jaką odzież w góry wybrać

Jaką odzież wybrać na wczasy w górach? Praktyczne porady dla turystów

16 września, 2023
Wyświetlenia: 146

WPADAJ CZĘŚCIEJ!

Zgłębiaj z nami informacje o turystyce i podróżowaniu w Polsce jak i zagranicą. Odkrywaj ciekawe miejsca i korzystaj z podpowiedzi co warto zobaczyć i dokąd wyruszyć.